RONAL Bathrooms - Koupelny

Reklama

Co ještě nevíte o laminátových podlahách?

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

03.03.2011

Laminátové podlahy jsou dnes jedněmi z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin, se kterými se setkáme na českém trhu. Snoubí se v nich totiž moderní technologie s výbornými užitnými vlastnostmi. Tento moderní podlahový materiál má spoustu výhod a navíc je od dřeva téměř k nerozeznání.

Nejčastěji se s laminátovými podlahami setkáme v klasických panelácích, ale běžně jsou dnes k vidění ve spoustě českých domácností. Jsou vhodné prakticky do všech interiérů a staly se poměrně běžnou alternativou ke klasickým dřevěným podlahám. Podlaha, kterou vyberete, bude dominantním prvkem konkrétního pokoje nebo třeba celého bytu, proto je třeba jí věnovat dostatečnou pozornost. Důležité je myslet především na její užití. Pokud zvolíte moderní technologii laminátových plovoucích podlah, můžete si být jisti, že v jednom praktickém celku získáte ty nejlepší vlastnosti přírodních a umělých materiálů.

Laminátové podlahy se u nás objevily už před několika lety a od té doby prošly značným rozvojem. Nejdříve si je pořizovali lidé hlavně kvůli jejich ceně a na kvalitu až tak nehleděli. První podlahy tohoto typu byly málo odolné proti vlhkosti, v případě poškození téměř neopravitelné, měly studený povrch, matný vzhled a byly poměrně hlučné. Dnes tomu tak již zdaleka není a laminátové podlahy se svými vlastnostmi přiblížily dřevěným podlahám.

Laminátové podlahy se mohou pochlubit hned několika přednostmi

Nízká cena – oproti podlahám z čistě přírodních materiálů je pořizovací cena laminátových podlah výrazně nižší. Klasické vzory pořídíte i za méně než 200 Kč/m2. Samozřejmě kvalitní podlahy s jedinečným dřevěným designem nerozeznatelným od pravého dřeva se prodávají i za 800 až 1000 Kč za metr čtvereční. Za tuto cenu však získáte vysoce funkční výrobek s dlouhou životností.

Vysoká odolnost – Jelikož je laminát tvrdší než dřevo, je tak více odolný proti oděru. Neublíží mu ani spadlý oharek cigarety, nebo když se po něm projde dáma ve střevíčcích s kovovými podpatky. Skvělou vlastností laminátu je také schopnost roznášet tlak do okolí. To znamená, že se nemusíme bát toho, že v místě, kde stál třeba těžký stůl, budou po jeho přemístění vidět otlaky od jeho nohou.

Otěruvzdornost – vrstva, po které chodíme, se nijak nesešlapává, a proto se laminátové podlahy nemusí obnovovat.

Barevná a tvarová stálost – Každého jistě napadne, co se děje s laminátovou podlahou v místech, kde na ní celý den svítí sluníčko? Odpověď je jednoduchá – nic. Laminát totiž odráží UV paprsky a tak se nemusíme obávat v těchto místech žádného vyblednutí.

Pestrý výběr vzorů a odstínů – Přestože mnoho lidí klade větší důraz na kvalitu a užitné vlastnostmi laminátových podlah, než na estetický dojem, je velký výběr vzorů takovým příjemným bonusem. Zatímco dříve jste si mohli vybrat pouze z dezénu buk, dub a možná dvou dalších vzorů, dnes se nabídka výrazně rozšířila a zákazník může mít dokonce problém se všemi modely probrat. Laminát nabízí dokonalou imitaci všemožných domácích i exotických tropických dřevin.

Imitace dřeva se vyrábí jednoduše, horní vrstvu tvoří většinou papír s potiskem, který je velmi kvalitně zalaminován. Efekt je tak perfektní a odolnost dostatečná. Stejně tak jako dřevo není všude stejnorodé, dávají si výrobci záležet na tom, aby ani laminát imitující dřevo nevypadal uměle. Proto se dnes setkáte s lamináty, které v sobě mají schválně zakomponovány nejrůznější nepravidelnosti, trhliny a kazy, aby dřevěný povrch vypadal co nejrealističtěji. Pokud byste měli zájem o vzhled přírodního nenalakovaného dřeva, ani to není problém, vyberete si jednoduše matné provedení.

Kromě dřevěných motivů se setkáte ještě s dalšími přírodními motivy, jako je třeba korek nebo kámen. K dostání jsou rovněž nejrůznější barevné veselé vzory, dětské či zvířecí motivy. Kdo má zájem, má možnost nechat si zalaminovat dokonce i vlastní fotografie. Záleží tak jen na vás, jestli vyberete do celého domu nebo bytu jeden vzor, nebo necháte průchod své fantazii a pohrajete si s barvami.

Dlouhá životnost – laminátové podlahy kupujte vždy jen od ověřených značek a prodejců. Podle toho jaký typ a kvalitu podlahy zvolíte, vám může vydržet až na dlouhých 30 let.

Tepelná propustnost – podlahy z laminátu jsou ideální pro podlahové vytápění, dokážou totiž skvěle rozvádět teplo do okolí. Je však třeba dávat pozor na to, aby teplota povrchu podlahy nepřekročila 27 stupňů Celsia.

Jak vybírat laminátovou podlahu?

Při nákupu laminátové podlahy se raději vyhněte akčním nabídkám supermarketů a obraťte se na odborníka. Ne od všech laminátových podlah se dá očekávat slibovaná kvalita a dobré užitné vlastnosti. V případě laminátů nesvědčí podezřele nízká cena o ničem dobrém. Mohli byste ve výsledku dopadnout tak, že místo do jedné kvalitní podlahy byste kvůli četným opravám nakonec mnohonásobně více investovali do podlahy, která byla za nesmírně výhodnou cenu. Praskliny, promáčknutá místa, zvlněný povrch, zničená nášlapná vrstva nebo jiné potíže by na sebe nenechaly dlouho čekat. Navíc u těchto akčních modelů jde většinou jen o jednu dovezenou výrobní sérii, která když se rozprodá, nebude později k dostání. Pokud byste tak chtěli za pár let na některých místech podlahu obnovit, neměli byste šanci, náhradní parkety již nebudou k dostání. Řešením by byla pouze kompletní demontáž a nákup podlahy nové.

Lepší je se zaměřit na kvalitní a poctivě vyrobený značkový výrobek, který je možná dražší, ale investice do něj se rozhodně vyplatí. Kvalitní materiály se odlišují zejména svou odolností proti opotřebení, tloušťkou nášlapné vrstvy, kresbou, barvou a také cenou. Důležité je myslet na to, že ne každá laminátová podlaha se hodí do konkrétní místnosti. Vybírat tak musíte s ohledem na její použití, jestli je určena do hodně zatěžované předsíně, vytížené kuchyně, klidného obýváku nebo koupelny, kde se počítá s vysokou vlhkostí. Tento typ podlah se vyrábí ve třech třídách odolnosti a díky tomu není problém si vybrat vhodný model pro interiéry reprezentativní a obývací, tak pro ty čistě provozní. Špatný výběr by vedl k nadměrnému opotřebení a vaše investice by vyletěla komínem.

Třída zátěže / třída oděru - vhodnost použití
23 /  AC 3 - ložnice, jídelny, dětské pokoje, domácí pracovny
31 / AC 3 - obývací pokoje, kuchyně, předsíně, ložnice, jídelny, dětské pokoje, pracovny
32 /  AC 4 - hotelové pokoje, chodby, konferenční místnosti, obchody, kanceláře, obývací pokoje, kuchyně, předsíně
33 / AC 5 -  hotelové haly a pokoje, chodby, konferenční místnosti a sály, obchody, kanceláře

Jak je to s pokládkou?

Jestliže jste již vybrali podlahu podle svého gusta, nastává otázka, kdo ji položí. Pokud si troufáte, můžete to zkusit sami, ale lepší je tuto práci svěřit odborníkům. Zkušení podlaháři tuto práci odvedou rychle, levně, ale především kvalitně! Laminátové podlahy jsou vhodné jak pro plovoucí, tak i pro lepené podlahy. Dodávají se ve formě lamel, které se k sobě spojují zámkem či drážkou a perem, není tak nutné použití lepidla. Po pokládce již není potřeba žádné další povrchové úpravy, podlaha je ihned připravena k používání.

- jap -

Foto: Quick Step, Egger
 

Článek byl zobrazen 13056 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

 • KATYS - výroba nábytku, oken a dveří na míru

  Potřebujete kvalitní nábytek, okna nebo dveře na zakázku? Na míru vám vyrobíme dřevěná okna, interiérové i vchodové dveře, nábytek nebo kuchyni. Máme více než 20 let zkušeností a tisíce spokojených zákazníků.
 • Moderní rodinné domy ze zateplených tvárnic Durisol

  Zateplené tvárnice DURISOL mají řadu předností. Domy stavěné z tohoto systému jsou navíc moderní, promyšlené do posledního detailu a krásné. Prohlédněte si náš katalog RD!
 • Schody na zakázku od českého výrobce

  Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
 • Dřevěné šperky a bytové dekorace

  Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.

Další články na téma Podlahy a podlahové krytiny

Jak ovlivňuje barva podlahy interiér?

Jak ovlivňuje barva podlahy interiér?

Při výběru podlahy je důležité se zaměřit nejenom na kvalitní materiál, ale podstatná je také správně zvolená barva. Každá barva má totiž na daný interiér jiný vliv a ne každá mu sluší. Jednotlivé místnosti proto vyžadují individuální přístup – podle toho jestli je chceme zvětšit, zútulnit, sladit nebo chceme, aby navozovaly určité pocity, vybíráme barvu podlahy.

 
Položte si vinylovou podlahu sami

Položte si vinylovou podlahu sami

Jste domácí kutil a rádi si děláte věci svépomocí? Hledáte takovou podlahu, kterou byste si mohli položit sami, a zároveň by splňovala veškeré vaše požadavky? Libí se vám svými vlastnostmi vinylové podlahy, ale nechcete zbytečně utrácet za jejich pokládku a lepení? Pak se poohlídněte po české plovoucí vinylové podlaze FatraClick.

 
Jak vybírat obklady a dlažbu

Jak vybírat obklady a dlažbu

Pokud už jste někdy vybírali obklady a dlažby, ať už do koupelny, předsíně či na terasu, nemusíme Vám jistě připomínat, jak obtížné je správně se rozhodnout, aby vybraný produkt splňoval Vaše estetické požadavky i jakostní standardy.

 
LINO Fatra – podlaha, která se líbí

LINO Fatra – podlaha, která se líbí

Rozhodujete se právě, jaký typ podlahy je pro váš dům, byt, či například kancelář nejvhodnější? Lidé mají většinou rádi jednoduchá a jasná řešení. Při výběru podlahy tedy zvažují, jak získat co nejvíce výhod za pro ně dostupnou finanční částku. Jakou podlahu tedy zvolit?

 
Dřevěné podlahy KPP a podlahové vytápění si rozumějí

Dřevěné podlahy KPP a podlahové vytápění si rozumějí

Podlahové topení je čím dál oblíbenějším typem vytápění objektů. Setkáme se s ním jak při výstavbě nových domů či bytů, tak i u rekonstrukcí. Vytápění prostřednictvím podlahového topného systému má hned několik výhod. Přináší dokonalý tepelný komfort a zároveň optimalizuje cirkulaci teplého vzduchu v místnosti. Navíc je topný systém možné použít i pod dřevěné podlahové krytiny.

 
Vintage podlahy jsou trendem i u vinylových podlah

Vintage podlahy jsou trendem i u vinylových podlah

V posledních letech chtějí lidé do svých domovů dostat nádech přírody a dojem ruční práce zpracování materiálů. Tyto efekty se objevují nejen na textilu a tapetách, ale i na podlahových krytinách. Proto jsou čím dál více vyhledávané podlahy, které působí dojmem opotřebovaného a starého dřeva (tzv. vintage podlahy).

 
Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Už jste objevili kouzlo samolepicí podlahové dlažby? Inspiraci a příklady, co dokážou udělat s vaším interiérem samolepicí fólie d-c-fix, jsme už pro vás připravili dříve. Tentokrát se zaměříme na možnosti proměn podlahových krytin, ať už se jedná o krytinu pěnovou nebo samolepicí dlaždice. A taky na další zajímavosti.

 
Podlahové krytiny pro pohodlné učení našich dětí

Podlahové krytiny pro pohodlné učení našich dětí

Zanedlouho se na plné obrátky rozjede nový školní rok, ve kterém na školáky čeká spousta učení. Ať už máte doma prvňáčka nebo odrostlejšího teenagera, oba potřebují mít pohodlné místo na učení. Základem je vhodná podlahová krytina, díky které mohou být školní povinnosti alespoň o trochu příjemnější. Vybírat můžete ze spousty plovoucích podlah či koberců.

 

Zpět na předchozí stránku

Den Braven Epoxid

Reklama

Náš tip

PLASTOVÉ RÝHOVANÉ DESKY Z „TRAPLASTU“

Taky nechcete, aby vám podlaha terasy shnila? Tak použijte terasovou rýhovanou desku z materiálu Traplast™. sluší jí to i na balkonech, restauračních zahrádkách, přístavních molech, kolem bazénů.

 

Terakotový pomalý hrnec JATA

Užijte si chutné a pomalé vaření v pomalém hrnci JATA JEOL2145. Jednoduše zvládnete zdravě připravit pokrm pro 5–6 osob. Je schopen přípravy jídla na nízkou i vysokou teplotu a zvládne i udržování teploty vařeného jídla.

 

SEDACÍ VAK POLŠTÁŘ XXXL PLUS

Lehací a sedací polštář plní řadu funkcí ve Vašem obydlí, může ležet na zemi a plnit funkci matrace, nebo ho můžete postavit na výšku a vytvořit si pohodlné sezení, tím bude plnit funkci křesla. Originální sedací vaky pro děti i dospělé nakupujte přímo u českého výrobce Relax-vaky.cz.

 

ZÁBRANY KVĚTINOVÝCH TRUHLÍKŮ

Nenápadné a praktické zábrany květinových truhlíků Dastech spolehlivě zajistí umístění květin na okenních parapetech a zabezpečí je proti nechtěnému pádu.

 

Nový plynový gril Riwall

Luxusní plynový gril Riwall PRO RGG 41 EXL zvládne jakékoli grilování. Je vybaven 5 hořáky s nerezovým krytem a odtokem pro odkapávající tuk a piezo elektrickým zapalováním.

 

Uzavřený sprchových box do koupelny

Akce! České sprchové boxy za skvělé ceny. Sprchový, masážní, nebo s parní saunou? Vyberte si z široké nabídky firmy ARTTEC s.r.o., která sprchový box vyrobí dle požadavků a namontuje, se zárukou 6 let.

 

Reklama

Reklama

Firmy z oboru

Anhydritové a lité betonové podlahy

Provádíme lité betonové, anhydritové a cementové podlahy po celé ČR, včetně tepelné a kročejové izolace a podlahového topení - elektrického i teplovodního.

České vinylové podlahy

Fatra, a.s. je tradičním českým výrobcem vinylových podlahových krytin. Široký sortiment podlah doplňují podlahové lišty, schodišťové hrany či svařovací šňůry.

Nejčtenější z této rubriky

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Podlahové krytiny z umělých materiálů jsou stále kvalitnější, rozmanitější a také oblíbenější. Díky svým vlastnostem jsou vhodné i do velmi zatěžovaných prostor. Jaký je ale vlastně rozdíl mezi PVC, laminátem, vinylem a linem?

 

Jak si vyrobit háčkovaný kobereček ze zbytků

Jak si vyrobit háčkovaný kobereček ze zbytků

Spoustu textilního materiálu jsme si zvykli vyhazovat jako odpad, který nám doma zavazí. Ale není to škoda? Z látek, které mají pěknou barvu a příjemně hřejí, můžeme velmi snadno uháčkovat hezké koberečky například do dětského pokoje, nebo z nich vyrobit rohožky třeba ke vchodovým dveřím, či do koupelny anebo malé podložky pod čajovou konvici.

 

Vybíráme podlahu do předsíně, chodby nebo haly

Vybíráme podlahu do předsíně, chodby nebo haly

Předsíň či hala je tím prvním prostorem, který nás při vstupu do domu nebo bytu uvítá. Proto bychom si na jeho vzhledu měli dát záležet. Jedním z nejdůležitějších prvků předsíně, chodby či haly je podlaha, která by měla být nejen líbivá na pohled, ale především také odolná a snadno udržovatelná. Jaká podlaha je tedy do těchto prostor nejvhodnější?

 

Samolepící vinylová podlaha

Samolepící vinylová podlaha

Přemýšlíte právě o změně podlahy a nevíte, jakou vybrat? Nechce se vám volat odborníky a zároveň si na víc, než na položení koberce netroufnete? Vyzkoušejte samolepící vinylovou podlahu, která je velmi oblíbenou novinkou na trhu, o níž je stále větší zájem.

 

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Už jste objevili kouzlo samolepicí podlahové dlažby? Inspiraci a příklady, co dokážou udělat s vaším interiérem samolepicí fólie d-c-fix, jsme už pro vás připravili dříve. Tentokrát se zaměříme na možnosti proměn podlahových krytin, ať už se jedná o krytinu pěnovou nebo samolepicí dlaždice. A taky na další zajímavosti.

 

Trendy v kobercích a bytovém textilu v roce 2011

Trendy v kobercích a bytovém textilu v roce 2011

Stejně tak jako v módě, tak i ve výzdobě interiéru je možné každý rok pozorovat určité trendy a inovace. Rok 2011 bude podle předních designérů ve znamení přírody, a to nejen ve vzorech bytového textilu a koberců, ale také v použitých materiálech. Aby bylo souznění s přírodou úplné, výroba interiérových doplňků je maximálně ohleduplná k životnímu prostředí.

 

Vyplatí se renovace parket? A jak při ní postupovat?

Vyplatí se renovace parket? A jak při ní postupovat?

Parkety jsou stále velmi oblíbeným druhem podlahy, mohou být ozdobou jak starších, tak i moderních interiérů. Parketová podlaha vyniká dlouhou životností, snadnou údržbou a také atraktivním vzhledem. Jenomže co dělat, když mají parkety již to nejlepší za sebou, jsou poškozené, zašlé, nebo vržou?

 

Vhodná podlahová krytina do ložnice

Vhodná podlahová krytina do ložnice

Ložnice je místem, kde po náročném dni odpočíváme, kde regenerujeme a čerpáme zpět ztracené síly, ba co víc, je místem, kde trávíme třetinu svého života tolik potřebným spánkem. A aby byl spánek opravdu kvalitní, je nutné vybírat skutečně pečlivě celé zařízení ložnice. A kde jinde začít, než od podlahy?

 

Další z této rubriky

Toužíte po krásném a čistém domově? Pořiďte si běhouny

Toužíte po krásném a čistém domově? Pořiďte si běhouny

Každý z nás touží žít v krásném, čistém a harmonickém domově, ve kterém se cítíme šťastně a příjemně. Ovšem jen málokdo ví, jak si takový prostor kolem sebe vytvořit. K vytvoření estetického a útulného domova vám mohou pomoci běhouny a vhodně zvolené kusové koberce. Jak výrazně změní vzhled vašeho domácího útočiště tyto praktické bytové doplňky?

 

Jak levně a snadno vyčistit koberec? Sněhem!

Jak levně a snadno vyčistit koberec? Sněhem!

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vyčistit koberec bez chemikálií? Tradiční a ekologickou metodou? Navíc celkem zábavným způsobem, s trochou fyzické námahy? Pojďte si s námi vyzkoušet, jak vyčistit koberec sněhem. Jak na to?

 

Styl Provence je stále oblíbenější. Podívejte se na 5 interiérů, ze kterých na vás dýchne lehkost francouzského venkova

Styl Provence je stále oblíbenější. Podívejte se na 5 interiérů, ze kterých na vás dýchne lehkost francouzského venkova

Máte rádi interiéry v romantickém stylu, světlé barvy, přírodní materiály a levanduli? Přesně pro vás je tu styl Provence, který na vás dýchne svou poklidnou atmosférou francouzského venkova, vůní levandulových polí a čerstvě upečeného chleba. Poradíme vám, jak styl Provence zakomponovat do vašeho bydlení tak, aby jste si připadali jako ve Středozemí.

 

Nová podlaha - styl moderního bydlení

Nová podlaha - styl moderního bydlení

Naše firma Podlahy Zeus s.r.o. si zakládá na vysoké kvalitě odvedené práce a profesionálním jednání. Zajišťuje jak dodání samotného materiálu, tak jejich odbornou montáž. V případě zájmu zpracuje i Vámi dodaný materiál (pochopitelně v závislosti na jeho kvalitě).

 

Parketová podlaha

Parketová podlaha

Navzdory širokému výběru plovoucích podlah přicházejí klasické vlysové podlahy opět ke slovu. Chůze po parketách je velmi příjemná, podlaha se snadno a lehce udržuje a svou nezaměnitelnou krásou obohatí každý interiér.

 

Podlahy z exotických dřevin - jaké dřeviny máme na výběr?

Podlahy z exotických dřevin - jaké dřeviny máme na výběr?

Dřevo je velmi oblíbeným materiálem využívaným do interiérů pro různé účely. Má dobré akustické, tepelné ale i mechanické vlastnosti a navíc je velmi krásné a působí hřejivým a útulným dojmem. Díky těmto vlastnostem je využíváno rovněž na výrobu podlah, které se dají vyrábět nejen z klasických druhů dřeva, které známe z našich lesů, ale i ze dřeva exotického.

 

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Podlahové krytiny z umělých materiálů jsou stále kvalitnější, rozmanitější a také oblíbenější. Díky svým vlastnostem jsou vhodné i do velmi zatěžovaných prostor. Jaký je ale vlastně rozdíl mezi PVC, laminátem, vinylem a linem?

 

Na starobylý vzhled podlahy nemusíte čekat desítky let

Na starobylý vzhled podlahy nemusíte čekat desítky let

Trendem v oblasti bydlení je styl vintage, tedy návrat k minulosti, přirozenosti a ruční práci. Nejenže si moderní interiéry vybavujeme zrenovovaným starým nábytkem, který jim dodává zvláštní atmosféru, dojem starých časů chceme vyvolat také při pohledu na podlahu. Nejvíce „in“ jsou tak dřevěné podlahy s rýhami, prasklinami, škrábanci nebo cestičkami po červotoči.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.