Semmelrock - pořádná dlažba pro vysněný domov

Reklama

Co ještě nevíte o laminátových podlahách?

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

03.03.2011

Laminátové podlahy jsou dnes jedněmi z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin, se kterými se setkáme na českém trhu. Snoubí se v nich totiž moderní technologie s výbornými užitnými vlastnostmi. Tento moderní podlahový materiál má spoustu výhod a navíc je od dřeva téměř k nerozeznání.

Nejčastěji se s laminátovými podlahami setkáme v klasických panelácích, ale běžně jsou dnes k vidění ve spoustě českých domácností. Jsou vhodné prakticky do všech interiérů a staly se poměrně běžnou alternativou ke klasickým dřevěným podlahám. Podlaha, kterou vyberete, bude dominantním prvkem konkrétního pokoje nebo třeba celého bytu, proto je třeba jí věnovat dostatečnou pozornost. Důležité je myslet především na její užití. Pokud zvolíte moderní technologii laminátových plovoucích podlah, můžete si být jisti, že v jednom praktickém celku získáte ty nejlepší vlastnosti přírodních a umělých materiálů.

Laminátové podlahy se u nás objevily už před několika lety a od té doby prošly značným rozvojem. Nejdříve si je pořizovali lidé hlavně kvůli jejich ceně a na kvalitu až tak nehleděli. První podlahy tohoto typu byly málo odolné proti vlhkosti, v případě poškození téměř neopravitelné, měly studený povrch, matný vzhled a byly poměrně hlučné. Dnes tomu tak již zdaleka není a laminátové podlahy se svými vlastnostmi přiblížily dřevěným podlahám.

Laminátové podlahy se mohou pochlubit hned několika přednostmi

Nízká cena – oproti podlahám z čistě přírodních materiálů je pořizovací cena laminátových podlah výrazně nižší. Klasické vzory pořídíte i za méně než 200 Kč/m2. Samozřejmě kvalitní podlahy s jedinečným dřevěným designem nerozeznatelným od pravého dřeva se prodávají i za 800 až 1000 Kč za metr čtvereční. Za tuto cenu však získáte vysoce funkční výrobek s dlouhou životností.

Vysoká odolnost – Jelikož je laminát tvrdší než dřevo, je tak více odolný proti oděru. Neublíží mu ani spadlý oharek cigarety, nebo když se po něm projde dáma ve střevíčcích s kovovými podpatky. Skvělou vlastností laminátu je také schopnost roznášet tlak do okolí. To znamená, že se nemusíme bát toho, že v místě, kde stál třeba těžký stůl, budou po jeho přemístění vidět otlaky od jeho nohou.

Otěruvzdornost – vrstva, po které chodíme, se nijak nesešlapává, a proto se laminátové podlahy nemusí obnovovat.

Barevná a tvarová stálost – Každého jistě napadne, co se děje s laminátovou podlahou v místech, kde na ní celý den svítí sluníčko? Odpověď je jednoduchá – nic. Laminát totiž odráží UV paprsky a tak se nemusíme obávat v těchto místech žádného vyblednutí.

Pestrý výběr vzorů a odstínů – Přestože mnoho lidí klade větší důraz na kvalitu a užitné vlastnostmi laminátových podlah, než na estetický dojem, je velký výběr vzorů takovým příjemným bonusem. Zatímco dříve jste si mohli vybrat pouze z dezénu buk, dub a možná dvou dalších vzorů, dnes se nabídka výrazně rozšířila a zákazník může mít dokonce problém se všemi modely probrat. Laminát nabízí dokonalou imitaci všemožných domácích i exotických tropických dřevin.

Imitace dřeva se vyrábí jednoduše, horní vrstvu tvoří většinou papír s potiskem, který je velmi kvalitně zalaminován. Efekt je tak perfektní a odolnost dostatečná. Stejně tak jako dřevo není všude stejnorodé, dávají si výrobci záležet na tom, aby ani laminát imitující dřevo nevypadal uměle. Proto se dnes setkáte s lamináty, které v sobě mají schválně zakomponovány nejrůznější nepravidelnosti, trhliny a kazy, aby dřevěný povrch vypadal co nejrealističtěji. Pokud byste měli zájem o vzhled přírodního nenalakovaného dřeva, ani to není problém, vyberete si jednoduše matné provedení.

Kromě dřevěných motivů se setkáte ještě s dalšími přírodními motivy, jako je třeba korek nebo kámen. K dostání jsou rovněž nejrůznější barevné veselé vzory, dětské či zvířecí motivy. Kdo má zájem, má možnost nechat si zalaminovat dokonce i vlastní fotografie. Záleží tak jen na vás, jestli vyberete do celého domu nebo bytu jeden vzor, nebo necháte průchod své fantazii a pohrajete si s barvami.

Dlouhá životnost – laminátové podlahy kupujte vždy jen od ověřených značek a prodejců. Podle toho jaký typ a kvalitu podlahy zvolíte, vám může vydržet až na dlouhých 30 let.

Tepelná propustnost – podlahy z laminátu jsou ideální pro podlahové vytápění, dokážou totiž skvěle rozvádět teplo do okolí. Je však třeba dávat pozor na to, aby teplota povrchu podlahy nepřekročila 27 stupňů Celsia.

Jak vybírat laminátovou podlahu?

Při nákupu laminátové podlahy se raději vyhněte akčním nabídkám supermarketů a obraťte se na odborníka. Ne od všech laminátových podlah se dá očekávat slibovaná kvalita a dobré užitné vlastnosti. V případě laminátů nesvědčí podezřele nízká cena o ničem dobrém. Mohli byste ve výsledku dopadnout tak, že místo do jedné kvalitní podlahy byste kvůli četným opravám nakonec mnohonásobně více investovali do podlahy, která byla za nesmírně výhodnou cenu. Praskliny, promáčknutá místa, zvlněný povrch, zničená nášlapná vrstva nebo jiné potíže by na sebe nenechaly dlouho čekat. Navíc u těchto akčních modelů jde většinou jen o jednu dovezenou výrobní sérii, která když se rozprodá, nebude později k dostání. Pokud byste tak chtěli za pár let na některých místech podlahu obnovit, neměli byste šanci, náhradní parkety již nebudou k dostání. Řešením by byla pouze kompletní demontáž a nákup podlahy nové.

Lepší je se zaměřit na kvalitní a poctivě vyrobený značkový výrobek, který je možná dražší, ale investice do něj se rozhodně vyplatí. Kvalitní materiály se odlišují zejména svou odolností proti opotřebení, tloušťkou nášlapné vrstvy, kresbou, barvou a také cenou. Důležité je myslet na to, že ne každá laminátová podlaha se hodí do konkrétní místnosti. Vybírat tak musíte s ohledem na její použití, jestli je určena do hodně zatěžované předsíně, vytížené kuchyně, klidného obýváku nebo koupelny, kde se počítá s vysokou vlhkostí. Tento typ podlah se vyrábí ve třech třídách odolnosti a díky tomu není problém si vybrat vhodný model pro interiéry reprezentativní a obývací, tak pro ty čistě provozní. Špatný výběr by vedl k nadměrnému opotřebení a vaše investice by vyletěla komínem.

Třída zátěže / třída oděru - vhodnost použití
23 /  AC 3 - ložnice, jídelny, dětské pokoje, domácí pracovny
31 / AC 3 - obývací pokoje, kuchyně, předsíně, ložnice, jídelny, dětské pokoje, pracovny
32 /  AC 4 - hotelové pokoje, chodby, konferenční místnosti, obchody, kanceláře, obývací pokoje, kuchyně, předsíně
33 / AC 5 -  hotelové haly a pokoje, chodby, konferenční místnosti a sály, obchody, kanceláře

Jak je to s pokládkou?

Jestliže jste již vybrali podlahu podle svého gusta, nastává otázka, kdo ji položí. Pokud si troufáte, můžete to zkusit sami, ale lepší je tuto práci svěřit odborníkům. Zkušení podlaháři tuto práci odvedou rychle, levně, ale především kvalitně! Laminátové podlahy jsou vhodné jak pro plovoucí, tak i pro lepené podlahy. Dodávají se ve formě lamel, které se k sobě spojují zámkem či drážkou a perem, není tak nutné použití lepidla. Po pokládce již není potřeba žádné další povrchové úpravy, podlaha je ihned připravena k používání.

- jap -

Foto: Quick Step, Egger
 

Článek byl zobrazen 13143 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Podlahy a podlahové krytiny

Hodí se laminátová podlaha do koupelny?

Hodí se laminátová podlaha do koupelny?

Oblíbili jste si laminátové podlahy a chtěli byste, aby kromě obytných místností, zdobily také podlahu vaší koupelny? V dnešní době už to není žádný problém a vaše přání si můžete bez obav splnit. Na výběr je totiž řada typů, které jsou výrobci upraveny tak, že splňují podmínky náročného provozu koupelny. Jedinečný design zůstává přitom samozřejmostí.

 
Je do vašeho interiéru vhodnější plovoucí vinylová podlaha, nebo lepená?

Je do vašeho interiéru vhodnější plovoucí vinylová podlaha, nebo lepená?

Plovoucí vinylová podlaha je na podklad kladena bez lepení, dochází jen ke spojení zámků takzvaným click systémem. Proto plovoucí vinylová podlaha musí být pevnější, tím pádem i vyšší. Lepená vinylová podlaha je oproti tomu nižší. Celé dílce se lepí na podklad a jsou s ním pevně spojeny. Oba typy podlah je nutné instalovat na vyrovnaný povrch, aby nedošlo ke zprohýbání.

 
Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Už jste objevili kouzlo samolepicí podlahové dlažby? Inspiraci a příklady, co dokážou udělat s vaším interiérem samolepicí fólie d-c-fix, jsme už pro vás připravili dříve. Tentokrát se zaměříme na možnosti proměn podlahových krytin, ať už se jedná o krytinu pěnovou nebo samolepicí dlaždice. A taky na další zajímavosti.

 
Podlaha z PVC - minulost nebo módní trend

Podlaha z PVC - minulost nebo módní trend

Podlahy z PVC zažívají v posledních letech malou renesanci. Mnozí je i tak stále odmítají, protože nesplňují jejich požadavky na estetický vzhled podlahy a dávají raději přednost dřevu nebo dlažbě. Ve specializovaných "podlahářských" prodejnách se setkáme s nejrůznějšími vzory, jakostmi i cenovými úrovněmi.

 
Vinylové podlahy snesou i vysoké zatížení

Vinylové podlahy snesou i vysoké zatížení

Chtěli byste mít doma exotickou či luxusní podlahu, ale nechce se vám do ní investovat tolik peněz? V tom případě si pořiďte vinylovou podlahu, která dokáže věrně napodobit různé vzory dřeva, kamene, dlaždic či korku a je od originálu naprosto k nerozeznání. Je to dáno 3D technologií, která vlivem dvousměrné reliéfní ražby dodá podlaze plastický vjem.

 
Dubová podlaha tvoří základ originálního interiéru

Dubová podlaha tvoří základ originálního interiéru

Masivní podlahové palubky z dubu patří k nejtrvanlivějším podlahovým krytinám vůbec. Dub je jedním z nejvyužívanějších dřev v Evropě a zahrnuje více druhů. Dubové dřevo si získává oblibu svou dlouhou životností a luxusním vzhledem. Nenapodobitelná struktura dřeva dubových palubek dodá interiérům vašich domovů jedinečnou podobu exkluzivity.

 
Podlahové krytiny pro pohodlné učení našich dětí

Podlahové krytiny pro pohodlné učení našich dětí

Zanedlouho se na plné obrátky rozjede nový školní rok, ve kterém na školáky čeká spousta učení. Ať už máte doma prvňáčka nebo odrostlejšího teenagera, oba potřebují mít pohodlné místo na učení. Základem je vhodná podlahová krytina, díky které mohou být školní povinnosti alespoň o trochu příjemnější. Vybírat můžete ze spousty plovoucích podlah či koberců.

 
Jak dodat ještě větší šmrnc dlažbě v dekoru dřeva? Originálně ji položte

Jak dodat ještě větší šmrnc dlažbě v dekoru dřeva? Originálně ji položte

Dlouhé obdélníkové formáty dlažby imitující dřevo mají velkou škálu možností pokládky. Váš obývací pokoj může být úplně jiný než ten sousedův. Máme pro vás několik tipů, jak navrhnout pokládku dlažby tak, aby podtrhla dekor dřeva a jedinečnost dlažby.

 

Zpět na předchozí stránku

Den Braven Epoxid

Reklama

Náš tip

BALANČNÍ STOLIČKA myERGOSIT

Balanční stolička myERGOSIT je dynamickým a ergonomickým doplňkem k výškově stavitelnému stolu. Čtyři způsoby tvarování sedáku, výšky sezení pro děti a pro dospělé. Do dětských pokojů, domácích i profesionálních kanceláří.

 

Vábnička pro likvidaci komárů JATA

Zbavte se komárů účinně a přitom ekologicky - na terase, balkóně i ve stanu nebo karavanu - díky vábničce JATA. 

 

LEVNÉ PLECHOVÉ GARÁŽE A SKLADY

Montované plechové garáže za skvělé ceny - různé rozměry, barvy a způsoby provedení.

 

PLASTOVÉ PLOTOVKY Z „TRAPLASTU“

Nemáte zatím žádnou zkušenost s plastovými plotovkami z materiálu Traplast™? Chtěli byste si prohlédnout plastovou plotovku ve vybrané barvě? Objednejte si vzorek zdarma.

 

ŠIKMÉ EXTERIÉROVÉ ŽALUZIE

Šikmá okna jsou jedinečný a krásný doplněk. S šikmými venkovními žaluziemi se navíc nebude interiér přehřívat.

 

SPRCHOVÉ DVEŘE DO NIKY SLEVA AŽ 10 %

Akce! Kvalitní sprchové dveře do niky za rozumnou cenu? Podívejte se na naši širokou nabídku sprchových dveří. Sprchové dveře i pro atypické stavební otvory od rozměru 65 cm - 153 cm. Rádi poradíme na tel.: 546 422 111

 

Reklama

Reklama

Firmy z oboru

Anhydritové a lité betonové podlahy

Provádíme lité betonové, anhydritové a cementové podlahy po celé ČR, včetně tepelné a kročejové izolace a podlahového topení - elektrického i teplovodního.

České vinylové podlahy

Fatra, a.s. je tradičním českým výrobcem vinylových podlahových krytin. Široký sortiment podlah doplňují podlahové lišty, schodišťové hrany či svařovací šňůry.

Nejčtenější z této rubriky

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Podlahové krytiny z umělých materiálů jsou stále kvalitnější, rozmanitější a také oblíbenější. Díky svým vlastnostem jsou vhodné i do velmi zatěžovaných prostor. Jaký je ale vlastně rozdíl mezi PVC, laminátem, vinylem a linem?

 

Jak si vyrobit háčkovaný kobereček ze zbytků

Jak si vyrobit háčkovaný kobereček ze zbytků

Spoustu textilního materiálu jsme si zvykli vyhazovat jako odpad, který nám doma zavazí. Ale není to škoda? Z látek, které mají pěknou barvu a příjemně hřejí, můžeme velmi snadno uháčkovat hezké koberečky například do dětského pokoje, nebo z nich vyrobit rohožky třeba ke vchodovým dveřím, či do koupelny anebo malé podložky pod čajovou konvici.

 

Vybíráme podlahu do předsíně, chodby nebo haly

Vybíráme podlahu do předsíně, chodby nebo haly

Předsíň či hala je tím prvním prostorem, který nás při vstupu do domu nebo bytu uvítá. Proto bychom si na jeho vzhledu měli dát záležet. Jedním z nejdůležitějších prvků předsíně, chodby či haly je podlaha, která by měla být nejen líbivá na pohled, ale především také odolná a snadno udržovatelná. Jaká podlaha je tedy do těchto prostor nejvhodnější?

 

Samolepící vinylová podlaha

Samolepící vinylová podlaha

Přemýšlíte právě o změně podlahy a nevíte, jakou vybrat? Nechce se vám volat odborníky a zároveň si na víc, než na položení koberce netroufnete? Vyzkoušejte samolepící vinylovou podlahu, která je velmi oblíbenou novinkou na trhu, o níž je stále větší zájem.

 

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Už jste objevili kouzlo samolepicí podlahové dlažby? Inspiraci a příklady, co dokážou udělat s vaším interiérem samolepicí fólie d-c-fix, jsme už pro vás připravili dříve. Tentokrát se zaměříme na možnosti proměn podlahových krytin, ať už se jedná o krytinu pěnovou nebo samolepicí dlaždice. A taky na další zajímavosti.

 

Trendy v kobercích a bytovém textilu v roce 2011

Trendy v  kobercích a bytovém textilu v roce 2011

Stejně tak jako v módě, tak i ve výzdobě interiéru je možné každý rok pozorovat určité trendy a inovace. Rok 2011 bude podle předních designérů ve znamení přírody, a to nejen ve vzorech bytového textilu a koberců, ale také v použitých materiálech. Aby bylo souznění s přírodou úplné, výroba interiérových doplňků je maximálně ohleduplná k životnímu prostředí.

 

Vyplatí se renovace parket? A jak při ní postupovat?

Vyplatí se renovace parket? A jak při ní postupovat?

Parkety jsou stále velmi oblíbeným druhem podlahy, mohou být ozdobou jak starších, tak i moderních interiérů. Parketová podlaha vyniká dlouhou životností, snadnou údržbou a také atraktivním vzhledem. Jenomže co dělat, když mají parkety již to nejlepší za sebou, jsou poškozené, zašlé, nebo vržou?

 

Vhodná podlahová krytina do ložnice

Vhodná podlahová krytina do ložnice

Ložnice je místem, kde po náročném dni odpočíváme, kde regenerujeme a čerpáme zpět ztracené síly, ba co víc, je místem, kde trávíme třetinu svého života tolik potřebným spánkem. A aby byl spánek opravdu kvalitní, je nutné vybírat skutečně pečlivě celé zařízení ložnice. A kde jinde začít, než od podlahy?

 

Další z této rubriky

Používáte výrobky s obsahem NMP?

Používáte výrobky s obsahem NMP?

Ještě jste neslyšeli o NMP? Tento termín v našem průmyslovém odvětví slýcháme stále častěji po návrhu, který na začátku tohoto roku podala komise Evropské unie pro chemický průmysl. NMP je zkratka pro N-methyl pyrrolidon - organickou sloučeninu, která se 25 let používala při výrobě polyuretanových podlahových laků. Co odhalily studie o NMP?

 

Proč si pořídit plovoucí vinylovou podlahu?

Proč si pořídit plovoucí vinylovou podlahu?

Ztrácíte se ve světě podlahových krytin a chcete navést na ten správný směr? Výběr podlah je v současné době opravdu rozmanitý, vybírat můžete například mezi dřevěnými, laminátovými a korkovými podlahami či keramickými dlažbami. My vám v tomto článku představíme plovoucí vinylovou podlahu, která je velmi oblíbenou volbou. Proč byste měli dát přednost právě jí? Představíme vám její přednosti.

 

Moderní vinylové podlahy umožní pohodový život

Moderní vinylové podlahy umožní pohodový život

Vinylová podlaha je jedna z variant podlahové krytiny, která přichází v úvahu při budování vašeho domova. Má spoustu předností, proto si získává stále větší oblibu.

 

Dřevěné podlahy z tuzemských dřevin

Dřevěné podlahy z tuzemských dřevin

Podlahy z pravého dřeva trvale představují nejvyšší komfort bydlení. Vyzařuje z nich teplo a přispívají k útulnosti obytného prostoru. Dřevěné podlahy se opět derou do popředí zájmu, protože patří k jedněm z nejpraktičtějších a zároveň nejkrásnějších podlah. Podlahy ze dřeva najdeme nejen v domácnostech, ale také v reprezentativních prostorách.

 

Anhydritové versus betonové podlahy

Anhydritové versus betonové podlahy

Zvažujete, zda použít na podlahu anhydrit nebo beton? V následujícím článku se dozvíte, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých materiálů, jaké jsou jejich klíčové vlastnosti a kam je lépe použít anhydrit a kam naopak beton.

 

Dokonalá podlaha závisí na podkladu

Dokonalá podlaha závisí na podkladu

Na první pohled se může zdát, že položit podlahu není žádná věda. Bez dokonale rovného povrchu vám ale pravděpodobně začne materiál pod nohama přidělávat starosti. Plovoucí podlaha může vrzat, v linoleu se začnou tvořit prohlubně nebo dojde k jinému znehodnocení. Jak problémům předejít?

 

Textilní podlahové krytiny z přírodních materiálů

Textilní podlahové krytiny z přírodních materiálů

Po obrovském boomu nejrůznějších syntetických materiálů můžeme pozorovat návrat k přírodě také v oblasti podlahových krytin. Stále oblíbenější jsou dřevěné podlahy, ale také přírodní textilní krytiny jako je vlna, sisal, bambus apod.

 

Hotelový koberec jako první vizitka hotelu

Hotelový koberec jako první vizitka hotelu

První kroky do hotelu vedou po hotelovém koberci, který by měl působit elegantně a reprezentativně. Při došlapu budí příjemný pocit a do interiéru se barevně hodí. Prvotní dojem hraje velkou roli, tak pozor, ať je ten nejlepší, jaký může být!

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.