Reklama

Toužíte po originální, přírodní a odolné podlaze? Vsaďte na dřevěné parkety

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

25.06.2013

Kdo hledá stylovou podlahu, která je odolná a vydrží dlouhá léta, měl by vsadit na tradiční přírodní materiál – dřevo. Jedinečný pocit pohody, tepla a harmonie a vnesou do vašeho domova dřevěné parkety. Vypadají přirozeně v každém interiéru a nikdy nevyjdou z módy. Vybírat je možné z rozmanitých barev, druhů dřeva i způsobů pokládání.

Dřevěné parkety jsou podlahovou krytinou, jejíž kvality jsou prověřeny již generacemi uživatelů. Dřevěné parkety nestárnou, proto se hodí jak do starších bytů, tak i do novostaveb. Jsou hojně využívány nejen pro podlahy v bytech a rodinných domech, ale i v nebytových prostorech.

podlahy Mosaic

Dřevěné parkety vynikají skvělými vlastnostmi

Životnost – mezi přednosti dřevěných parket patří především opravdu dlouhá životnost, která je dána nejen kvalitním dřevem, ale také jednoduchou možností renovace parket. Jsou opatřeny speciálními laky, díky kterým nepotřebují téměř žádnou údržbu a vydrží po dlouhá léta. Po několika letech užívání je možné parkety vybrousit a nalakovat, aby vypadaly opět jako nové.

Odolnost – kvalitní dřevěné parkety jsou vysoce odolným a pevným materiálem, který odolává opotřebení při běžném užívání. Důležitá je samozřejmě odborná a kvalitní pokládka parket. Vzhledem k tloušťce masivního dřeva je možné tyto podlahy v případě závažného mechanického poškození téměř do nekonečna renovovat, tedy brousit a lakovat. Dřevěným parketám nejvíce škodí písek, štěrk a další nečistoty, které působí jako brusný papír, je proto třeba zamezit jejich kontaktu s podlahou. V případě, že se o parkety budete patřičně starat, výrazně podpoříte jejich odolnost proti oděru.

podlahy Mosaic

Jednoduchá údržba - běžná údržba je velmi jednoduchá, parkety stačí povysávat, vytřít, anebo jen zametat, čímž odstraníme prach a nečistoty. V případě, že potřebuje podlaha důkladněji vyčistit, použijeme jakýkoliv mýdlový čistič prodávaný na trhu určený speciálně pro dřevěné podlahy. Jednou až dvakrát ročně je pak dobré dřevěné parkety ošetřit dostatečnou vrstvou přípravku na obnovu poškrábaných a mdlých povrchů. Parkety tak získají nový vzhled a permanentní ochranu proti opotřebení. Je však třeba se vyhnout agresivním čisticím prostředkům a nenechávat na parketách stát vodu.

Přirozený vzhled - dřevěné parkety navozují atmosféru čisté přírody. Pro většinu lidí je právě jejich přírodní vzhled příjemnější než umělé materiály. 

Zdraví – vzhledem k tomu, že jsou dřevěné parkety nevodivé, neusazuje se na nic tolik prachu a nečistot, jako na jiných typech podlah. Jsou tak mnohem hygieničtější a prospěšnější lidskému zdraví.

podlahy Mosaic

Existuje několik typů dřevěných parket

Klasické parkety – parkety z masivního dřeva jsou oblíbené již mnoho let a stále se úspěšně používají, protože vynikají skvělými vlastnosti. Jsou tak jen obtížně nahraditelné. Používají se při realizaci masivních podlah a k dostání jsou v různých designech. Velmi dobře vypadají parkety s živou přírodní strukturou obsahující zdravé černé suky, parkety bez suků s malými barevnými odchylkami i mnohé další. Klasické parkety mohou být poskládány do různých tvarů, případně obrazců. Velmi oblíbené jsou dnes povrchově upravené klasické parkety rustikálního stylu s mikrofází, které sledují současné trendy. Povrch parket je opracován kartáčováním a nanesením vysoce kvalitního oleje.

Mozaikové parkety - kdo by chtěl ještě více zvýšit estetický dojem ze svého interiéru, měl by zvolit mozaikové parkety. Jsou k dostání v několika barevných odstínech, vzorech a typech, jako je například anglický, rubínový či tabulový vzor. Mozaikové parkety se vyrábí z kvalitního dřeva, k nejčastěji používaným dřevinám patří dub a jasan. Levnější variantou mozaikových parket je tzv. průmyslová mozaika, u níž se používá zbytkové dřevo. Parkety jsou tak levnější, ale neztrácí na kvalitě. Mozaikové parkety je možné použít i pro podlahové vytápění.

podlahy Mosaic

Zámecké parkety – na výrobu těchto čtvercových dřevěných parket je používáno velmi kvalitní dřevo, nejčastěji tedy dub a jasan. Zámecké mozaikové parkety jsou k dostání ve dvou velikostech, a sice 410 x 410 a 480 x 480 mm. Na výběr jsou také desítky různých vzorů, díky kterým získá místnost elegantní a příjemný vzhled.

Průmyslové parkety – tento typ parket se nazývá také kantovka a vyrábí se z úzkých dubových, jasanových, případně i javorových lamelek dřeva stažených papírovou páskou. Možné je rovněž použití zajímavého tropického dřeva. Lamelky jsou sestaveny do obdélníků nebo rošády bez konstrukčních spojů a bez lepení. Průmyslová mozaika je tak vždy originální a skvěle se hodí do kanceláří, administrativních budov, průmyslových objektů, ale i do domácností. V posledních letech obliba průmyslových parket stále roste. Díky své tloušťce mají navíc extrémně dlouhou životnost a jsou tvarově stálé.

Podlahová prkna – z kvalitních a odolných dubových prken je také možné si nechat poskládat podlahu přesně na míru. Dubová prkna vynikají dlouhou životností a originalitou – každé prkno je jiné. Také konečná povrchová úprava záleží na vkusu každého z nás, prkna mohou být opatřena olejem nebo matným lakem. Dubová prkna se hodí do bytových i nebytových prostor a lze z nich poskládat i plovoucí podlahy.

podlahy Mosaic

Proč si tedy pořídit dřevěnou parketovou podlahu?

- originální podlaha na celý život 
- jednoduchá údržba i renovace 
- tepelná a zvuková izolace 
- přírodní produkt šetrný k životnímu prostředí 
- odolnost a pružnost 
- zútulnění prostoru, jedinečná image místnosti 
- vzhled lze změnit tónováním

Na výrobu dřevěných masivních parket se již od roku 1992 specializuje česká firma MOSAIC spol. s r.o. Zabývá se výrobou různých typů parket z kvalitního dubového nebo jasanového dřeva. Na tyto parkety poskytuje nadstandardní 3letou záruku. V případě zájmu zákazníka zabezpečí i odbornou pokládku parket. MOSAIC spol. s r.o. dodává a montuje parkety pro bytové i nebytové objekty, s jejími kvalitními parketami se tak můžete setkat v řadě rodinných domů, bytů, v kancelářích i tělocvičnách. Firma se může pochlubit spoustou spokojených zákazníků nejen v České republice, ale i v mnoha státech EU. 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 11984 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Podlahy a podlahové krytiny

Sháníte praktickou podlahovou krytinu? Zkuste vinylové dílce …

Sháníte praktickou podlahovou krytinu? Zkuste vinylové dílce …

Obliba a praktičnost moderních vinylových podlah jsou nezpochybnitelné. Vede k tomu řada důvodů. Chůze po vinylových podlahách je díky měkkému a elastickému materiálu komfortní, bez negativních dopadů na klouby.

 
Laminátové podlahy dohánějí dřevo

Laminátové podlahy dohánějí dřevo

Dřevo je dřevo, tento materiál je prostě v mnoha ohledech nenahraditelný. Stále oblíbené zůstává dřevo i jako podlahovina. Na dotek je velmi příjemné a teplé, dobře vypadá, dodává místnosti pohodlí a přirozenost. Má ovšem i některé vlastnosti, které nemusí být pro určité aplikace vhodné.

 
Kvalitní podlaha do kuchyně – jaké jsou nejoblíbenější podlahy do kuchyní?

Kvalitní podlaha do kuchyně – jaké jsou nejoblíbenější podlahy do kuchyní?

Podlaha v kuchyni je většinou tou nejzatěžovanější v celém domě nebo bytě. V běžné rodině, kde se vaří a připravuje jídlo, je kuchyň využívána několik hodin denně. A po podlaze nejen chodíme, ale občas se na ní něco vylije, vysype a občas na ní také něco těžšího upadne. Proto by měla být podlaha v kuchyni především odolná.

 
Dubová podlahová prkna Mosaic

Dubová podlahová prkna Mosaic

Přestože dnes žijeme v době plastové a mnoho nových materiálů předčí svými vlastnostmi ty původní, přírodní, dřevěná podlaha je svým způsobem nenahraditelná. Dubové podlahové prkno je v našich domovech oblíbené po stovky let a stále nám má tento materiál co nabídnout.

 
Vinylové podlahy díky svým vlastnostem vytlačují ostatní podlahoviny

Vinylové podlahy díky svým vlastnostem vytlačují ostatní podlahoviny

Vinylové podlahy se staly v posledních letech doslova hitem pro své výjimečné vlastnosti, které předurčují jejich použití v těch nejvíce namáhaných prostorách. Pojďme se tedy blíže podívat, v čem spočívají jejich přednosti a zda se nejedná pouze o reklamní tahák.

 
Jak správně pečovat o dřevěnou podlahu

Jak správně pečovat o dřevěnou podlahu

Také jste se právě stali pyšnými majiteli nové dřevěné podlahy, která svým přirozeným vzhledem dodává vašemu domovu pocit útulnosti? Pak vězte, že budete-li jí věnovat náležitou péči, budou se s ní moci chlubit vaši potomci po několik generací. Zde je pár tipů, jak na to.

 
Vše pro vaši podlahu – jaká je ta nejlepší?

Vše pro vaši podlahu – jaká je ta nejlepší?

Současný trh s podlahovými krytinami je bohatý. Při rozhodování, jaký typ podlahy zvolit do interiéru vašeho domova, byste měli brát v úvahu nejen svůj osobní pocit, ale také zajít pro radu k profesionálům jako je kupříkladu rodinná firma Zahradník Parket, která splňuje i ty nejpřísnější kritéria pro zhotovení různých druhů podlah.

 
Podlahy do garaží

Podlahy do garaží

Podlahám v domácnosti je všeobecně věnována vysoká pozornost, motoristé však vědí, že neméně důležitá je i kvalitní podlaha pro jejich miláčka zaparkovaného v garáži, která musí být dostatečně pevná a odolná, aby vysokou zátěž provozu vydržela.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Polštáře pro zdravý a kvalitní spánek

Kvalitní a správně zvolený polštář je základem zdravého spánku. Máme pro Vás širokou nabídku polštářů z dutého vlákna, zdravotních či anatomických.

 

Terakotový pomalý hrnec JATA

Terakotový pomalý hrnec s kapacitou 5 l. Terakotová nádoba - přírodní materiál se skvělými vlastnostmi pro zdravé vaření. Terakotovou nádobu je možné také použit samostatně, např. v troubě při teplotě až 250 °C. LCD Display. Časovač až na 20 hod. Ideální pro 5 až 6 osob.

 

Co pod stromeček? Poukázku!

Máte doma nadšence do jezírek, zahradníka nebo chovatele a sháníte dárky na poslední chvíli? U nás si určitě vybere. Za poukaz lze pořídit cokoli od bakterií do jezírek přes kompostéry až po zeolit.

 

Matrace Store – vše pro zdravé spaní

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

Dezinfekce na ruce BalneoPeat

Dezinfekce na ruce značky BalneoPeat obsahuje vysoké procento alkoholu a peroxid vodíku, receptura je schválená Ministerstvem zdravotnictví. Chráníte sebe i své okolí.

 

Reklama

Firmy z oboru

Kvalitní betonové podlahy po celé ČR

Firma Betony Ouřada realizuje strojně hlazené betonové podlahy coby jednoduché a kvalitní řešení podlah za výhodnou cenu.

České vinylové podlahy

Fatra, a.s. je tradičním českým výrobcem vinylových podlahových krytin. Široký sortiment podlah doplňují podlahové lišty, schodišťové hrany či svařovací šňůry.

Nejčtenější z této rubriky

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Srovnání umělých podlah – je lepší laminát, vinyl nebo PVC?

Podlahové krytiny z umělých materiálů jsou stále kvalitnější, rozmanitější a také oblíbenější. Díky svým vlastnostem jsou vhodné i do velmi zatěžovaných prostor. Jaký je ale vlastně rozdíl mezi PVC, laminátem, vinylem a linem?

 

Jak si vyrobit háčkovaný kobereček ze zbytků

Jak si vyrobit háčkovaný kobereček ze zbytků

Spoustu textilního materiálu jsme si zvykli vyhazovat jako odpad, který nám doma zavazí. Ale není to škoda? Z látek, které mají pěknou barvu a příjemně hřejí, můžeme velmi snadno uháčkovat hezké koberečky například do dětského pokoje, nebo z nich vyrobit rohožky třeba ke vchodovým dveřím, či do koupelny anebo malé podložky pod čajovou konvici.

 

Vybíráme podlahu do předsíně, chodby nebo haly

Vybíráme podlahu do předsíně, chodby nebo haly

Předsíň či hala je tím prvním prostorem, který nás při vstupu do domu nebo bytu uvítá. Proto bychom si na jeho vzhledu měli dát záležet. Jedním z nejdůležitějších prvků předsíně, chodby či haly je podlaha, která by měla být nejen líbivá na pohled, ale především také odolná a snadno udržovatelná. Jaká podlaha je tedy do těchto prostor nejvhodnější?

 

Samolepící vinylová podlaha

Samolepící vinylová podlaha

Přemýšlíte právě o změně podlahy a nevíte, jakou vybrat? Nechce se vám volat odborníky a zároveň si na víc, než na položení koberce netroufnete? Vyzkoušejte samolepící vinylovou podlahu, která je velmi oblíbenou novinkou na trhu, o níž je stále větší zájem.

 

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Podlahy oživíte s d-c-fix fóliemi – rychle a efektivně

Už jste objevili kouzlo samolepicí podlahové dlažby? Inspiraci a příklady, co dokážou udělat s vaším interiérem samolepicí fólie d-c-fix, jsme už pro vás připravili dříve. Tentokrát se zaměříme na možnosti proměn podlahových krytin, ať už se jedná o krytinu pěnovou nebo samolepicí dlaždice. A taky na další zajímavosti.

 

Trendy v kobercích a bytovém textilu v roce 2011

Trendy v  kobercích a bytovém textilu v roce 2011

Stejně tak jako v módě, tak i ve výzdobě interiéru je možné každý rok pozorovat určité trendy a inovace. Rok 2011 bude podle předních designérů ve znamení přírody, a to nejen ve vzorech bytového textilu a koberců, ale také v použitých materiálech. Aby bylo souznění s přírodou úplné, výroba interiérových doplňků je maximálně ohleduplná k životnímu prostředí.

 

Vhodná podlahová krytina do ložnice

Vhodná podlahová krytina do ložnice

Ložnice je místem, kde po náročném dni odpočíváme, kde regenerujeme a čerpáme zpět ztracené síly, ba co víc, je místem, kde trávíme třetinu svého života tolik potřebným spánkem. A aby byl spánek opravdu kvalitní, je nutné vybírat skutečně pečlivě celé zařízení ložnice. A kde jinde začít, než od podlahy?

 

Jakou zvolit podlahu na terasu?

Jakou zvolit podlahu na terasu?

Při stavbě nebo rekonstrukci terasy musí zákonitě dojít na otázku – z čeho udělat podlahu? Pravděpodobně nejrozšířenější na terasách v našich krajích je dlažba. Dá se to pochopit, existuje široký výběr různých druhů, velikostí a vzorů, jde o materiál odolný a oblíbený. Pokládání dlažby na terasu však má své záludnosti.

 

Další z této rubriky

Sháníte praktickou podlahovou krytinu? Zkuste vinylové dílce …

Sháníte praktickou podlahovou krytinu? Zkuste vinylové dílce …

Obliba a praktičnost moderních vinylových podlah jsou nezpochybnitelné. Vede k tomu řada důvodů. Chůze po vinylových podlahách je díky měkkému a elastickému materiálu komfortní, bez negativních dopadů na klouby.

 

Vybíráme kusový koberec

Vybíráme kusový koberec

Kusové koberce jsou oblíbeným dekorativním prvkem našich domácností. Dodávají našemu bytu punc originality, tepla a útulnosti. Snad právě proto je musíme vybírat s důkladným zřetelem, a to jak na jejich estetickou stránku, tak na kvalitu. Uvidíte, že nebudete litovat, neboť i tento malý kousek textilie dokáže vytvořit doslova zázraky.

 

Co by měla splňovat podlaha do předsíně?

Co by měla splňovat podlaha do předsíně?

Předsíň patří k nejnamáhanějším místnostem v našem bytě. Právě zde se přezouváme, když se vracíme zvenčí a necháváme si tu mokré kabáty. Není proto divu, že její podlaha vyžaduje pravidelný úklid, a to bez ohledu na to, zda je venku zrovna deštivo nebo svítí sluníčko.

 

Uklízet vinylové podlahy je hračka

Uklízet vinylové podlahy je hračka

Při výběru podlahy je potřeba myslet nejen na její vzhled, životnost a cenu, ale je důležité vzít v potaz také nároky na údržbu. Komu by se chtělo několikrát denně zametat či stále vysávat koberec?

 

Unikátní návrh kontaktní podlahy vyrobené z ultralehkého betonu na bázi pěnového skla REFAGLASS

Unikátní návrh kontaktní podlahy vyrobené z ultralehkého betonu na bázi pěnového skla REFAGLASS

U podlah vyskytujících se nad nevytápěným prostorem (sklep, chodba) nebo u podlah v 1.NP u nepodsklepených objektů je potřeba zajistit dostatečný tepelný odpor podlahové konstrukce pro zamezení vzniku tepelného mostu či úniku tepla skrz tuto konstrukci. Jak lze využít ultralehkého mezerovitého betonu v podlahových konstrukcích?

 

Moderní vinylové podlahy umožní pohodový život

Moderní vinylové podlahy umožní pohodový život

Vinylová podlaha je jedna z variant podlahové krytiny, která přichází v úvahu při budování vašeho domova. Má spoustu předností, proto si získává stále větší oblibu.

 

Textilní podlahové krytiny z přírodních materiálů

Textilní podlahové krytiny z přírodních materiálů

Po obrovském boomu nejrůznějších syntetických materiálů můžeme pozorovat návrat k přírodě také v oblasti podlahových krytin. Stále oblíbenější jsou dřevěné podlahy, ale také přírodní textilní krytiny jako je vlna, sisal, bambus apod.

 

Samolepící vinylová podlaha

Samolepící vinylová podlaha

Přemýšlíte právě o změně podlahy a nevíte, jakou vybrat? Nechce se vám volat odborníky a zároveň si na víc, než na položení koberce netroufnete? Vyzkoušejte samolepící vinylovou podlahu, která je velmi oblíbenou novinkou na trhu, o níž je stále větší zájem.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom